Stijn Van de Voorde | Video killed the video star

In 2025 vieren we de 50e verjaardag van Bohemian Rhapsody, volgens velen de eerste échte moderne videoclip. Een mijlpaal, al doken er in de voorgaande decennia ook reeds enkele opvallende creaties op.
Stijn Van de Voorde maakte een nieuwe voorstelling over dit fascinerend onderdeel uit de muziekwereld: de videoclip. Stijn weet iets over tijdloze muziek, maar wat maakt een videoclip tijdloos? En waarom zijn clips die de tand des tijds niet overleefden minstens zo boeiend?
Van het belang van MTV op de muziekindustrie en de vaakst voorkomende clichés in clips uit de jaren 80 tot het geheime ingrediënt in ongeveer elke Taylor Swift-videoclip. Er valt iets te vertellen over muziekvideo’s.
Stijn praat met figuren als Brian Johnsons (AC/DC), Paul Stanley (KISS) en Andy Mcluskey (OMD) over de pioniersjaren van de videoclip, maar ook de huidige generatie komt ruimschoots aan bod. En natuurlijk regisseert hij ook zijn eigen videoclip op de vaakst voorkomende videoclip-locatie ter wereld.
Verwacht je aan een zeer visuele voorstelling, met veel boeiende klank en (soms bizar) beeld. Exclusieve interviews met wereldsterren, gewaagd empirisch onderzoek én een dolfijn in de zetel.
Uitvoerder
Tempus De Route
Wanneer
vr 31 oktober 2025 van 20.00 uur tot 23.00 uur
Prijs
€24.00
ABO: 20 EUR
Reserveren
Organisatie en contact
Tempus De RouteBurgemeester Omer De Meyplein 1
9170 Sint-Gillis-Waas
- tel: 03/229.02.00
Meer info
- tel: 03 229 02 00
- e-mail: deroute@sint-gillis-waas.be